با ۵۰۰ هزار تومان برای شب عید چه می توانیم بخریم

توسط

قطعا اگر الان۵۰۰ هزار تومان جلوی روی‌تان بگذارند و بگویند برای عیدتان خرید کنید، شاید فکر کنید نمی توان با این بودجه به نتیجه خوبی رسید. اما اگر در یک چارچوب مشخص و با نقشه راه، خریدتان را شروع کنید، موفق خواهید شد. نقشه راه را ما برایتان آماده کرده ایم. بخوانید و با خیال راحت به استقبال نوروز بروید.  

لیست درست کنید

اگر لیستی از هدف خریدتان در اختیار نداشته باشید، هر میزان بودجه ای که در نظر بگیرید ممکن است کم به نظر برسد. برای همین اولین قدم تهیه لیست است. خریدهای تان را بر اساس ضرورتی که دارد لیست کنید. برای بخش اول لیست آن هایی را در الویت قرار دهید که نداشتن شان ممکن نیست. در قسمت های پایین لیست هم کالاهایی را بنویسید که کمی به آن ها نیاز دارید، اما نبودشان هم برای تان مشکلی ایجاد نمی کند. هر زمان که خریدهای اصلی را انجام دادید و هنوز از بودجه تان چیزی باقی مانده بود، می توانید جلوی خریدهای دیگر لیست تان هم تیک بزنید.

خریدهای تان را بر اساس ضرورتی که دارد لیست کنید

سبک و سیاق تان چیست؟

«بوی نو دادن» از آن دست چیزهایی است که روز عید حال شما را خوب می کند. به همین دلیل باید مقدماتی فراهم باشد که بتوانید با بودجه اندک، خرید خوبی داشته باشید. مقدمات را خودتان فراهم می کنید. آن هم با در نظر گرفتن آن چیزهایی که برایتان ضروری است. با توجه به این که چه سبک و سیاقی را دوست دارید و می پسندید باید برای نو شدن آماده شوید. برخی اهل لباس های کژوآل پوشیدن در عید هستند، یک عده دیگر ترجیح می دهند پیراهن بپوشند، تعدادی دیگر بلوز شلواز پوش هستند، بعضی ها هم مانتو روسری برای شان مهم است. در ادامه برای تان پیشنهاد چند تا ست داریم که سلیقه طیف زیادی از آدم ها را تامین می کند.

ست کژوآل

ست های راحتی برای ایام عید جزو بهترین انتخاب ها هستند. راحتند، زیبایی دارند، خیلی خرج روی دست تان نمی گذارند و البته دست تان برای انتخاب انواع آن باز است. لباس های کژوآل از آن دست لباس هایی است که هر کسی می تواند در هر جایی آن را به تن کند اما این که چقدر در ترکیب آن خلاقیت داشته باشید، باعث می شد پوشش تان از دیگران متمایز باشد.

کتانی ساده، تی شرت، شلوار جین از بهترین ترکیب های کژوآل است. در انتخاب رنگ و مدل شلوار و تی شرت تان کاملا آزاد هستید. می توانید به فراخور دمای هوا از تاپ یا پیراهن آستین بلند نیز استفاده کنید، اما همان طور که گفتیم، خلاقیت باید آن چیزی باشد که شما در پوشش تان استفاده کنید تا متمایزتان کند.

لباس های کژوآل از آن دست لباس هایی است که هر کسی می تواند در هر جایی آن را به تن کند

برای تیپ های این چنینی بهتر است اگر شلوار جین تیره دارید، حتما کفش تان را از رنگ های روشن و به روز انتخاب کنید. سفید، زرد، نارنجی، صورتی، لیمویی از بهترین انتخاب ها برای شلوارهای سرمه ای و مشکی هستند. حالا اگر شلوارتان روشن است باید سمت کفش های کمی تیره بروید. آبی اقیانوسی، سرمه ای، طوسی پررنگ و البته بنفش تیره از آن دست کفش هایی است که زیبایی لباس شما را دو چندان می کند.

برای این مدل تیپ ها حتما از یک دستمال گردن یا شال مناسب استفاده کنید. شالی که رنگ آن به تیپ تان بیاید و البته بسیار راحت و سبک باشد. اگر اهل استفاده از شال و دستمال دور گردن نیستید، بهتر است از دستمال سر استفاده کنید. این اکسسوری کوچک با انواع مختلفی که می توانید برای بستن آن انتخاب کنید، باعث می شود خیلی کیوت تر از آن چه که هستید به نظر برسید. در این سبک لباس، اگر یک تیشرت و یک پیراهن خریداری کنید، در واقع می توانید روی دو ست لباس حساب کنید.

این ست را می توانید از شعب سارک خریداری نمایید

بهاری و خنک

ملزومات: دامن شلواری یا پیراهن-کتانی

دامن و دامن شلواری هایی که تا بالای مچ می آیند و معمولا با یک بلوز کمی گشاد ست می شوند، این روزها طرفداران زیادی دارد. این لباس ها انتخاب خوبی برای نوروز هستند. هم پوشیده اند، هم شیک هستند و هم آن قدر مجلسی نیستند که باعث شوند به سختی بیفتید.

انتخاب بین دامن و دامن شلواری کاملا به سلیقه و سبک پوشش شما برمی گردد. اما برای بلوزی که قرار است با آن ست کنید باید چند نکته را در نظر بگیرید. این سبک لباس ها اصلا با شومیزهای بلند از جنس تترون یا نخ پنبه، یا تاپ و بلوزهای چسبان خیلی زیبا نمی شوند. تی شرت های رنگی با یقه های گرد و قایقی جز بهترین انتخاب های شما هستند.

سعی کنید در انتخاب رنگ این دو تکه لباس دقت کنید. انتخاب دو رنگ متضاد جزو بهترین گزینه های شما هستند. سبز با زرد، صورتی با سفید، طوسی با آبی، بنفش با سفید و… نکته دیگر این است ک با این ست لباس اصلا طرف کفش های پاشنه دار، لژدار و نوک تیز نروید. بهترین گزینه کفش های کتانی ظریف هستند.


این ست را می توانید از شعب سارک خریداری نمایید

مجلسی و ساده

منظورمان از لباس مجلسی این نیست که یک پیراهن مدل ماهی بپوشید و در بازدید مراسم نوروزی حاضر شوید. کافیست یک پیراهن میدی (تا زیر زانو) از جنس نخ تهیه کنید و آن را با یک کفش تخت بپوشید. در انتخاب رنگ لباس و کفش آزاد هستید اما به خاطر داشته باشید رنگ، طرح و نوع دوخت پیراهن مورد نظرتان را با توجه به اندامی که دارید انتخاب کنید. لباس های تنگ، با جنس های گرم و براق انتخاب مناسبی برای نوروز نیستند، آن ها را بیشتر می توانید برای مراسم های رسمی به تن کنید. در این ترکیب از لباس، استفاده از کیف های ساده، بدون زرق و برق که همرنگ کفش تان باشد شدیدا توصیه می شود.

لباس های تنگ، با جنس های گرم و براق انتخاب مناسبی برای نوروز نیستند


این ست را می توانید از شعب سارک خریداری نمایید

**پرطرفدار و زیبا

ملزومات: جین، شومیز نخی و کتانی -کالج

آخرین ستی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، اتفاقا بهترین نوعش است. شومیز با شلوار جین. شومیزهای آستین دار که خیلی ها آن را به عنوان لباس مردانه می شناسند از آن دست ست های لباسی است که طرفداران زیادی دارد. برای پوشیدن این سبک لباس هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ و مدل ندارید. می توانید پیراهن را کامل داخل شلوار بیندازید و کمربند ببندید. می توانید شومیز را روی شلوار رها کنید و یک طرفش را ببرید داخل شلوار، می توانید دکمه آخر شومیز را باز کنید و آن را بالای شلوارتان گره بزنید. تمام این ها می توانند انتخاب شما برای مهمانی های نوروز باشند. از کتانی و کالج هم غافل نشوید. برای این سبک لباس بهترین انتخاب هستند.

البته شلوار جین قابلیت ساختن یک تیپ رسمی را هم دارند. یک تاپ زیبا بخرید، شلوار جین تان که کمی زاپ رویش جا خوش کرده را بپوشید و با تلفیق یک کفش پاشنه دار نوک تیز و رنگی به ماه مجلس تبدیل شوید. این تیپ برای دورهمی های شبانه نوروز مناسب تر از مهمانی های روز است.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.