نیازی نیست که حتما طراح لباس یا پارچه باشیم تا از ترند پارچه در بهار ۲۰۲۰ باخبر شویم.
اگر قرار باشد برای بهار یا عید امسال خریدی داشته باشیم یا حتی اگر قرار باشد مدل مدنظرتان توسط یک خیاط زبردست دوخته شود باید از ترند پارچه بهار ۲۰۲۰ با خبر باشید تا اگر قرار است ترندی لباس بپوشید بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. با این حساب بهتر است با چند پارچه و طرح ترندی بهار ۲۰۲۰ بیشتر آشنا شوید.

خال‌خالی/ POLKA DOTS

تقریبا غیر ممکن است که در کمد لباس یکی از ما جای خالی یک لباس یا اکسسوری خال خالی، خالی باشد!
هرچقدر هم این پارچه‌ها از ترندی‌ترین آیتم‌های بهار ۲۰۲۰ به حساب بیایند، یک یار آشنا از زمان‌های بسیار قدیم هستند. پارچه‌های خال‌خالی یکی از شاخصه‌های مهم استایل وینتیج به حساب می‌آیند که البته با قدرتی خاص در همه ادوار حضور داشته و جزو طرح‌هایی بوده که هیچ‌وقت از چرخه مد خارج نخواهند شد!


این طرح جذاب و فریبنده در اواخر دهه ۲۰ میلادی، بیش از قبل توجه‌ها را به خود جلب کرد و در سال ۱۹۴۰ با آهنگ POLKA DOTSAND MOONBEAMS – FRANK SINATRA تبدیل به یکی از پرطرفدارترین طرح‌های پارچه شد به طوری که در سال ۱۹۵۴ “کوتورهای خال‌خالی” یکی از اصلی‌ترین آیتم‌های کالکشن کریستین دیور به حساب می‌آمدند.

در سال ۲۰۱۹ نیز این طرح یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها در میان دیگر پارچه ها بود؛ البته تاثیر برند زارا در این POLKA DOT MANIA بی‌تاثیر نیست! بعد از همه‌گیر شدن سندروم ZARA POLKA DOT DRESS این لباس به قدری محبوب شد که در اینستاگرام یک حساب به نام HOT4THESPOT راه اندازی شد و این محبوبیت به جایی رسید که در بریتانیا به این لباس به لقب THE DRESS”” اعطا شد!
بعد از بیان این توضیحات مطمئنا متوجه منظور مطلب شده‌اید؛ بله در ترند بهار ۲۰۲۰ نیز شاهد این خال‌خالی‌های همیشگی خواهیم بود.

لباس‌های خا‌خالی
polka dot dress در استایل‌های خیابانی

چگونه بهترین قد دامن را برای خود انتخاب کنیم

۷۰’SPRINT OR PSYCHEDELIC FLORALS

پارچه‌هایی به سبک دهه ۷۰ میلادی

در ترند بهار ۲۰۲۰ شاهد یک عقب‌گرد چشم‌گیر هستیم، به طوری که در هم‌همه استایل‌های دهه ۹۰ ناگهان چشممان به یک استایل دهه ۷۰ روشن می‌شود!


همان‌قدر که در سال ۲۰۱۹، AFRICAN PRINT حرف اول را در طرح پارچه‌های ترندی می‌زد؛ در سال ۲۰۲۰ پارچه‌هایی با طرح PSYCHEDELIC FLORALS جای آن را پر کرده است؛ البته. FLORAL نیز مانند POLKA DOT ترندی است که از بین نمی‌رود، بلکه از فصلی به فصل بعد منتقل می‌شود!


بله حق با شماست! پوشیدن لباس گل‌گلی در بهار اتفاق تازه‌ای نیست، اما این‌بار این گل‌گلی با گل‌گلی‌های قبل فرق دارد چون کمی روح مدرنیسم و کمی روح هیپی‌های دهه ۷۰ در آن دمیده شده! پس در بهار امسال به سبک هیپی‌های دهه ۷۰ لباس گل‌گلی بپوشید.

ترند بهار ؛ COTTON/ کتان

به غیر ازطرح‌هایی که معرفی کردیم دو نوع متریال نیز در پارچه‌های ترندی بهار ۲۰۲۰ حرف اول را می‌زنند که یکی از آن‌ها پارچه کتان یا پارچه پوپلین است.

آهار و سفتی پارچه پوپلین که معمولا صد در صد از پنبه به وجود آمده است، باعث پدیدار شدن نوع جدیدی از یک استایل می‌شود؛ استایلی که راحت و کژوال است اما شکل و استایل خود را ازدست نمی‌دهد و همچنان پف‌دار و آهاردار بر روی بدن می‌ایستد؛ البته این نوع آهار بیشتر مختص پارچه پوپلین است، در برخی پارچه های کتان کمی لختی و ریزش هم دیده می‌شود. در هر صورت پارچه کتان با هر شکلی، به خصوص با رنگ سفید از ترندی‌ترین پارچه‌ها و  آیتم‌های کژوال بهار امسال محسوب می‌شوند.

ترندبهار2020؛ پارچه‌های ترندی
ترند پارچه، کتان

ترندهای بازگشتی دهه۹۰ میلادی، ۶۰ شمسی

SOFT LEATHER/چرم نرم ترند پارچه ۲۰۲۰

بهتر است زود قضاوت نکنیم؛ این‌بار چرم تنها برای استایل‌های زمستانی نیست یا حتی قرار نیست که حتما صاحب استایل پانک یا گرانچ باشید تا از این پارچه استفاده کنید.؛ قرار است در بهار امسال در کنار دیگر پارچه های ترندی چرم نرم هم به وفور ببینیم.


بهار امسال این محدودیت‌ها را کمی کنار زده و چرم را وارد ترند بهار ۲۰۲۰ کرده است.
بر خلاف چرم‌های ضخیم که بیشتر مورد استفادشان در فصل سرد است و عموما در استایل‌های خاصی دیده می‌شوند، چرم‌های نرم با رنگ‌های مختلف در همه جا و در هر فصلی حضور دارند، از PENCIL SKIRT گرفته تا بلیزر و …
پس اگر اهل پیگیری ترندها و پیرو آن‌ها هستید، در این فصل از این چرم‌های نرم و رنگارنگ غافل نشوید!

ترندبهار2020؛ پارچه‌های ترندی
چرم نرم یا soft leather از ترندهای پرطرفدار بهار ۲۰۲۰

در بهار ۲۰۲۰ چه رنگی بپوشیم؟

اگر قرار باشد در بهار امسال تنها رنگی که انتخاب می‌کنید آبی باشد باید بگویم که سخت در اشتباهید!
درواقع پیروی از تنها یک رنگ که به قولی رنگ سال معرفی می‌شود می‌تواند شما را در خریدهای فصلی به خصوص خرید عید گمراه کند! پس بهتر است یک پالت رنگی ترندی در نظر بگیرید و طبق آن آیتم‌های مورد نیازتان را انتخاب کنید؛ البته در کنار ترکیب این رنگ‌ها از استفاده از رنگ‌های خنثی و بیسیک غافل نشوید زیرا آنها می‌توانند کمک قابل توجهی در کنار هم چیده شدن رنگ‌ها در یک استایل داشته باشند.

ترندبهار2020؛ پارچه‌های ترندی
پالت رنگی ترند بهار ۲۰۲۰

آخرین نوشته‌ها

محصولات سارک

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

پست‌های مرتبط

1 نظر
پاسخی بگذارید