تاثیرگذاران مد در دنیای موسیقی

توسط

همیشه افرادی هستند که در نحوه ی لباس پوشیدن ما تاثیرات فراوانی دارند ، آنها همان تاثیر گذاران مد یا فشن آیکون ها هستند ..

همه ما در دوره ای از زندگی خود طرفدار پر و پا قرص یک سری افراد مشهور بوده ایم و بی قید و شرط از سبک پوشش  و ظاهر و تا حدودی سبک زندگی آنها تقلید کرده ایم و همواره آنها برای ما بتی از خوش پوشی و الگویی به عنوان یک انسان بی نقص بوده اند.

البته اینطورها هم نیست، ما صرفا مجذوب جذابیت هایی میشدیم که رسانه ها در اختیار ما قرار میداد!

فشن آیکون ها fashion icons افراد معروفی هستند که تاثیرات چشمگیری بر روی پوشش افراد میگذارند، درواقع کلمه درستی که میتوان برای آنها انتخاب کرد چیزی نیست جز “تاثیر گذاران مد”!

در واقع این آیکون های مهم و چشمگیر استایلشان است که این افراد را در دسته تاثیرگذاران پوششی قرار میدهد؛ حال این آیکون میتواند یک مدل موی خاص باشد یا یک پوشش مخصوص!

برای معرفی کردن و همه گیر شدن یک ترند فقط برندها نیستند که دست به کار میشوند، بخش عظیمی از این معرفی بر روی دوش این تاثیرگذاران است؛ هرچند فشن آیکون ها معمولا از استایل منحصر به فردی پیروی میکنند یا به عبارتی امضای شخصی در پوشش دارند که این مساله مبرا از هرگونه ترند و مد جدید است، این یک استایل خاص است که توسط طرفداران یک فرد مشهور در یک موقعیت زمانی همه گیر میشود و برخی برندها زیرکانه این روند را وارد طراحی های خود کرده  از آن الهام میگیرند.

تاثیرگذاران مد در هر حرفه ای حضور دارند، از موسیقی و فیلم گرفته تا دنیای سیاست!

تاثیر گذاران دنیای موسیقی:

موسیقی دنیای بزرگی دارد و افراد مشهور و تاثیر گذار در آن کم نیستند! اما افرادی بوده اند که استایل آنها  برای سال ها مورد پسند بوده و تاریخ مصرف نداشته اند.بهتر است برای شروع در این مطلب نگاهی بیندازیم به تاثیر گذارترین آیکون های دنیای موسیقی تا به امروز.

۱ : ما یکل جکسون MICHEAL JACKSON

 او یکی از مهمترین آیکون های موسیقی دهه هشتاد میلادی به حساب می آید.شهرت او به قدری زیاد بود که چه در زمان زندگی خود و چه در حال حاضر افرادی در جهان هستند که نه تنها طرفدار پرو پاقرص او میباشند بلکه از استایل های منحصر به فرد او بی برو برگرد پیروی میکنند.حتی جراحی های زیبایی او باعث شد خیلی از افراد به پیروی از او دست به چنین عمل هایی بزنند که شاید کمی شبیه کسی شوند که الگوی زندگیشان است.ترانه های او، رقصیدنش و نحوه لباس پوشیدنی که مختص خودش بود، او را از تمام همدوره ای هایش متمایز کرده بود.

آیکون های اصلی استایل او عبارتند از : دستکش پر نگین، شلوار کوتاه مشکی، عینک آفتابی و …

۲ : مدونا MADONNA

مدونا یکی دیگر از آیکون های مهم دهه هشتاد  به حساب می آید که دختران جوان زیادی از او پیروی میکردند.موزیک ها و ویدیو های جنجالی او به اندازه کافی پرطرفدار بود ولی چیزی که مدونا را نیز متمایز میکرد زیبایی بی نقص او بود.مدونا شمایلی را در دهه هشتاد به تصویر میکشید که در آن زمان زیبایی مطلق بود.ابروهای دست نخورده و خال صورت او از شاخصه های مهم و آیکونیک ترین ویژگی های او به حساب می آمد.در کنار خصوصیات ظاهری، نحوه لباس پوشیدن و هنجارشکنی هایش نیز وجه تمایز مهمی به حساب می آمد.او اولین کسی بود که برای کنسرت هایش بادی و سوتین مخروطی پوشید.

۳ :دیوید بوئیDAVID BOWIE

او راک استار محبوب دهه ۷۰ میلادی است که رنگ چشمانش با هم متفاوت است و از مهمترین فشن آیکون های موزیک راک به حساب می آید.دیوید بوئی یک هنرمند هنجارشکن بود که در استایل و لباس پوشیدنش جنسیت را در نظر نمیگرفت.همچنین همانند بسیاری از هنرمندان این سبک سعی داشت تا لباس های منحصر به خودش را انتخاب کند.رنگ مو، سبک آرایش و لباس پوشیدنش او را تبدیل به یک آیکون فراموش نشدنی در موزیک و دنیای فشن کرده است.

۴ : کرت کوبینKURT COBAIN

او یکی از تاثیرگذار ترین چهره های موسیقی و فشن است.اگر از موزیک های فوق العاده او فاکتور بگیریم باید بگوییم که یکی از مهمترین آیکون های فشن به حساب می آید که استایل گرانج Grunge با اسم او شناخته میشود .پیراهن های فلانل چهارخانه ، عینکی با فریم سفید و جین های پاره از بارزترین مشخصه های استایل او به حساب می آیند.همین بس که عینک های فریم سفید را به عینک های “کرت کوبینی” میشناسند.

۵ : فردی مرکوریFREDDIE MERCURY

فردی یکی دیگر از آیکون های مهم دهه هفتاد است.راک استاری که با شوهایی که روی صحنه داشت و اعتماد به نفسش میلیون ها طرفدار داشت و دارد.لباس پوشیدن فردی نیز با شخصیت خود ستاینده اش همخوانی داشت؛ به طوری که ما اورا با یک تاج و یک شنل مخمل قرمز به یاد می آوریم.او دارای شخصیتی آیکونیک بود به طوری که حتی میتوانست با یک شلوار جین،زیرپوش و یک بازوبند تبدیل به یک آیکون پرطرفدار در موسیقی و فشن شود.

در فیلم Bohemian Rhapsody که امسال از برندگان جایزه اسکار نیز بود ، سبک زندگی و پوشش این هنرمند به تصویر کشیده شده است.

۶ : شر CHER

این خواننده پاپ دهه ۷۰ میلادی یک ستاره واقعی دیسکو به حساب  می آید!از استایل ساده مشکی او گرفته تا لباس های  بی نظیر صحنه و استایل های منحصر به فرد او در میهمانی ها.شر یک هنرمند واقعی است زیرا هم در موسیقی و هم در تاثیر گذاری اش در فشن بی نقص عمل کرده است.

۷ : لیدی گاگا LADY GAGA

با شنیدن اسم او لباس های عجیب غریب و اقراق شده  یادمان می آید ؛ از لباس گوشت معروفش گرفته تا کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند!

لیدی گاگا آیکون نسل ماست و لباس پوشیدن جسورانه اش او را تبدیل به یکی از مهمترین تاثیر گذاران مد امروز کرده است.هرچند در این چندوقت اخیر کمی عادی تر از قبل لباس میپوشد اما در این سبک هم به نحوی بی نقص است که در هر مراسمی همه را مجذوب استایل خود میکند.

۸ : مرلین منسون MERILYN MANSON

شاید استایل او باب میل خیلی ها نباشد، اما این واقعیت را تغییر نمیدهد که بسیاری پیرو استایل های او هستند.مرلین منسون خواننده سبک متال است که نامش ترکیبی از ملین مونرو هنرپیشه محبوب و چرلز منسون قاتل منفور اتخاذ شده.این هنرمند با سبک آرایش صورت و مو و همچنین نحوه لباس پوشیدنش تاثیر بسزایی بر روی استایل طرفدارانش و همچنین پیروان این سبک موسیقی گذاشته است.

۹ : لانا دل ری LANA DEL RAY

او یکی از موزیسین هایی است که الگوی جوانان زیادی در سطح دنیاست.استایل های وینتیج او که برگرفته از استایل های دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی است نقطه عطف او به حساب می آیند، به طوری که با دیدن این سبک استایل ها اولین هنرمندی که به یادمان می آید لانای زیباست.استایل های او همانند موزیک هایش تاثیر پررنگی بر روی طرفدارانش دارد از این رو او نیز یکی از مهمترین تاثیرگذاران مد در این قرن به شمار می آید.

۱۰ : ریحانا RIHANNA

ریحانا استایل مشخصی ندارد اما این دلیلی بر تاثیر نداشتن او بر روی استایل دختران جوان نیست!او هرچیزی میپوشد زیباست و قابلیت این را دارد که ترندسازی کند.نه تنها طرفدارانش بلکه کسانی که اورا میشناسند و موزیک هایش را جسته و گریخته گوش میدهند هر از گاهی محو استایل های او میشوند و از مد او پیروی میکنند.

ممکن است بپسندید

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.