آن‌ها نه تنها یکی از ترندهای مهم امسال به حساب می‌آیند بلکه همیشه یک انتخاب خاص و قابل توجه در استایل بوده‌اند.
آه! یادم نبود! باید زودتر به اطلاعتان می‌رساندم؛ منظورم آستین پفی های ترندی و نحوه پوشیدنشان است!
قطعا با پوشیدن لباس‌هایی که آستین ‌های پف و مدل‌داری دارند شما بیشتر در معرض توجه قرار خواهید گرفت، اما بهتر است نه تنها به دلیل وجود این آستین ‌های جالب، بلکه به دلیل انتخاب درست، استایلینگ مناسب و هماهنگی لباس‌هایتان توجه هارا به خود جلب کنید.

من می‌توانم با خیال راحت آستین پفی بپوشم؟

بله این آستین‌ها برای همه مناسب اند! بالاخره شما هم حق دارید با هر تیپ اندامی لباس‌های مورد علاقه‌تان را بپوشید اما یک شرط دارد؛ باید با نحوه صحیح استایلینگ این لباس‌های آستین پفی آشنا شوید و سپس برای پوشیدن آنها اقدام کنید!
در وهله اول باید این اصل را بدانید که هر آیتمی که دارای پف، دراپه و چین است ممکن است شکل اندام شما را تغییر دهد پس بهتر است در استفاده از آنها کمی محتاطانه‌تر رفتار کرد.
در قدم بعدی نیز بهتر است ایرادات اندام خودتان را بشناسید زیرا این لباس‌ها ضمن تغییر شکل اندامتان می‌توانند به راحتی ایرادات اندامی شما را نیز پنهان کنند.
 در نتیجه شما قرار است با آیتم‌های ترندی هر فصل برای خود ظاهری بی‌نقص به وجود بیاورید پس برای پوشیدن لباس‌های آستین پفی پارامترهایی را که در این مطلب به آن اشاره می‌کنم را جدی بگیرید.

آستین پفی و تاثیر در سرشانه

یک نکته مهم را بهتر است در اول کار بگویم: لباس‌های آستین پفی شما را از آن‌چه هستید چاق‌تر نشان می‌دهند!
بله این لباس‌ها به دلیل حجمی که در آستین دارند باعث خطای دید شده و شما را ناخودآگاه چاق‌تر و اندامتان را کمی عریض‌تر از حد معمول نشان می‌دهند.
حالا اگر با این مساله مشکلی ندارید با باقی مطلب همراه شوید!


این مدل آستین بهترین راه‌حل برای کسانی است که شانه‌های افتاده دارند و از اپل هم آن‌چنان خوششان نمی‌آید؛ آستین پفی هایی که چین آنها از قسمت سرشانه شروع می‌شود (leg-o-mutton) می‌توانند به راحتی شانه‌های شما را پهن‌تر نشان دهند. اما خالی از لطف نیست که این موضوع را هم بدانید که اگر این آستین‌ها نه در سرشانه بلکه در قسمت مچ دارای چین و پف باشند نکته قبلی را نقض کرده و شانه‌های شما را از آن‌چه که هست افتاده‌تر و پایین‌تر نشان می‌دهد.

تاثیر آستین پفی روی قد دست و گردن

تاثیر این مدل آستین بر روی قد دست و گردن قابل چشم‌پوشی نیست و به راحتی می‌توان با یک انتخاب غلط و تاثیر آن بر روی این اندام‌ها کل استایل را زیر سوال برد!
اما نگران نباشید داستان آن‌چنان هم پیچیده نیست!
این نکته را به یاد داشته باشید که هر حجمی که در سرشانه قرار بگیرد ناخودآگاه قد گردنتان را کوتاه‌تر می‌کند حال می‌خواهد این حجم اپل باشد یا چین یک آستین پفی!


با این حساب اگر گردن بلندی دارید از پوشیدن این آستین پفی ها لذت ببرید و با خیال راحت در چین و پف آنها اغراق کنید،  اگر قد گردنتان متوسط است بهتر است از انواعی استفاده کنید که چین‌دار بوده اما پفی در قسمت سرشانه نداشته باشند و اگر گردنتان کوتاه است بهتر است آستین پفی هایی را انتخاب کنید که چین بسیار کمی داشته و هم‌چنین هیچ پفی در حلقه آستین نداشته باشند.

تقلب کوچک برای اصلاح فرم دست، گردن و سرشانه

این مدل آستین ها کمی ریسکی هستند پس بهتر است در انتخاب بهترین مدل از آن‌ها و مناسب‌ترینشان نهایت سعی خود را داشته باشید، اما با چند قانون کوچک می‌توانید به راحتی با این مدل آستین ‌ها فرم اندام خودتان را تصحیح کنید.

آستین پفی و فرم‌های مختلف بدن؛ کدام مدل را انتخاب کنم؟

در میان انواع شیپ‌های بدن، سیب و گلابی در این مبحث مهم‌ترند زیرا آستین‌های داستان ما می‌توانند تاثیر زیادی در شکل اندام آنها داشته باشند.
کسانی که شیپ اندامی سیب دارند به هیچ عنوان نباید از مدل آستین هایی استفاده کنند که چین و پف آن‌ها از قسمت آرنج شروع شده و در مچ دست پایان می‌یابند؛ این آستین‌ها به دلیل حجمی که در وسط بدن به وجود می‌آورند باعث تجدید این حالت بدن شده و در نهایت اندام را گردتر نشان می‌دهند.

آستین مناسب فرم اندام
مدل آستینی که مناسب اندام سیب نیست.


بهترین انتخاب برای این فرم اندام، آستینهای چین‌دار ساده‌ای است که حالت صاف و ریزش‌داری دارند.
افرادی که شیپ اندام گلابی دارند بهتر است از انواعی از آستین‌ها استفاده کنند که چین و پف آنها درست در سرشانه قرار دارند زیرا با این انتخاب می‌توانند توازن در شیپ اندامی‌شان به وجود بیاورند.

مدل مناسب اندام گلابی

اکسسوری‌ها

نه تنها اکسسوری و زیورآلات تزئینی، بلکه حتی مدل مو هم یکی از موارد خیلی مهم در پوشیدن این فرم از آستین‌ها به حساب میآید.
آستین پفی به دلیل فرم و مدلی که دارد یک تکه قابل توجه از لباس به حساب می‌آید پس می‌توان خود آن را یک عامل تزئینی در لباس دانست! با احتساب همین نکته مهم، انتخاب اکسسوری با این آستین‌ها باید با وسواس بیشتری انجام بگیرد!

راهکار چیست؟


اگر اهل استایل‌های شلوغ و ماکسیمال هستید باید بگویم که آزادید از هرچیزی استفاده کنید؛ اما در کل بهتر است زمانی که پف آستینتان در سرشانه است از گوشواره‌های کوتاه و کوچک‌تری استفاده کنید.
در کل پیشنهادم به شما این است که با این مدل آستین‌ها از گردنبند و گوشواره های کوچک بهره ببرید تا هم استایل خلوت‌تری داشته و هم مدل آستینتان در مرکز توجه قرار بگیرد. همچنین در آستین‌هایی که پف و چین در مچ دست دارند bishop بهتر است از النگو، دستبند و مچ بند استفاده نکنید؛ بهترین اکسسوری برای این مدل آستین انگشتر است.


همان‌طور که به آن اشاره کرده بودم یکی دیگر از مواردی که در هنگام پوشیدن این فرم آستین‌ها حائز اهمیت است مدل مو است.
به طور کل در لباس‌هایی که بالاتنه و قسمت یقه و شانه هایشان دارای تزئین است باید محتاطانه عمل کرد و از هر المانی که این تزئینات را بیشتر و استایل را شلوغ تر کند دوری کرد.
بر همین اساس بهتر است زمانی که لباس آستین پفی (پف و چینن در سرشانه) می‌پوشید موهایتان را حدالامکان جمع کرده یا آنها را در پشت نگه دارید و روی شانه‌هایتان نریزید!


اما به یاد داشته باشید که بستن باندانا به موهایتان می‌تواند کامل کننده یک استایل با آستین پفی باشد.

آستین پفی‌ها از قدیم با ما بوده‌اند پس استفاده از آن‌ها آن‌چنان هم برایمان غریب و دور از ذهن نیست؛ اما با رعایت چند نکته کوچک، امسال می‌توانید آن‌ها را به ترندی‌ترین روش ممکن بپوشید!

آخرین نوشته‌ها

محصولات سارک

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

پست‌های مرتبط

پاسخی بگذارید